kobieta na wrotkach, na motocyklu
Motocykle

W czym jeździ kobieta na wrotkach na motocyklu? (2)

No dobrze. Poznaliście w pierwszej części mój kombinezon tekstylny i cudowne zalety Renegata i Mardoca, a przede wszystkim Tactelu, z którego są zrobione. Pora na resztę stroju.

Kask turystyczny

Shoei GT-Air 1

Shoei GT-Air 1
Shoei GT- Air 1

I tu od razu muszę się wam przyznać. Jestem fanką Araia. Jak to mówię “mam araiową głowę” (nie na każdym dobrze leży). Czemu zatem Shoei? Finanse i blenda. Czy jestem zadowolona? Tak, jest ok, ale następny będzie już Arai.

Parę szczegółów GT-Airów: integralny turystyk z blendą, skorupa wykonana z kompozytu, wyjmowane policzki, oczywiście miejsce na intercom. Dobra wentylacja, bardzo dobra blenda zarówno jeśli chodzi o obsługę, jak i jakość samej blendy. W zestawie pinlock, podbródek, deflektor na nos. Zapięcie microlock – osobiście wolałabym DD.

Buty turystyczne

Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex

Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex
Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex

Buty stare jak świat, ale z Gore i tu zaraz wam opowiem historię o tym kiedy zrozumiałam, że Gore w butach turystycznych trzeba mieć. Same buty mają perforację, więc w lecie jest ok, mają zawias, więc, mimo że turystyczne to dobrze chronią kostkę. Jedynym ich minusem jest zamek z tyłu buta. Po latach zacina się i ciężko go zapiąć. Tradycyjne zapięcie byłoby praktyczniejsze.

A teraz historia dlaczego Gore w butach trzeba mieć…

Pamiętam, było to… ok, nie pamiętam kiedy to było, ale padał wtedy deszcz, a w zasadzie nie padał, tylko lało się z nieba, jak z dziurawego wiadra. Zanim dojechaliśmy na stację benzynową, żeby się schronić przed deszczem, byłam już caluteńka mokra. Stopy miałam skostniałe z zimna i jak mi się wydawało, w butach wiozłam co najmniej jezioro wielkości morskiego oka. Poszłam do łazienki, żeby dyskretnie zwrócić jezioro naturze. Jakie było moje zdziwienie – żadnego jeziora, ba – nawet jednej kropli wody. Wtedy właśnie mnie olśniło. Gore Tex w butach musisz mieć, jeśli turystycznie jeździć chcesz. Nie wyobrażam sobie jeżdżenia w nakładkach przeciwdeszczowych. Może i się sprawdzają, ale i tak buty z Gore to fajna rzecz na długich trasach w niepewnej pogodzie.

Kombinezon skórzany

ProBiker PRX-7

Czemu akurat on? Bo tylko on w miarę dobrze na mnie leżał 😀 serio. Niestety mam trochę nietypowe wymiary i ciężko było coś dopasować. Gdyby nie to, to bym brała ukochanego Helda.

Kask sportowy

Shoei XR-1000

Shoei XR-1000
Shoei XR-1000

Stary dobry Shoei XR-1000. Niczego mu nie brakuje choć nie pogardziłabym jego następcą NXRem.

Buty sportowe

Alpinestars SMX-PLUS

Alpinestars słynie z butów przede wszystkim wygodnych. Pomimo że wysokie, pomimo że sportowe chodziłam w nich nawet po górach (dobrze Mont Everest to, to nie był, ale były i kamienie i strome zejścia i wejścia także naprawdę można). Dodatkowo mają zawias i dodatkowe zabezpieczenie w postaci buta wewnętrznego. W Plusach nie jest wyjmowany. Trzeba się do niego przyzwyczaić. Mają system wentylacji, który nie powala, ale przy odpowiednim pochyleniu stopy coś tam rzeczywiście śwista. Zdecydowanie warte polecenia. Są też wersje z membraną w tym i z Gore.

Rękawice motocyklowe

Alpinestars SP-8

Z SP-8 jest tak, że albo komuś pasują, albo nie. Z doświadczenia jako sprzedawca muszę przyznać, że są ludzie w nich absolutnie zakochani i tacy, którym po prostu nie leżą. Ja bym ich już w tej chwili nie wybrała. Zapewne wzięłabym Helda Evo-Thruxy ze skóry z kangura (dzięki temu doskonale czuje się manetkę) i jako turystyki w ramach szaleństwa Held Air N Dry z 2 komorami i Gore Texem. Do turystyki tak samo jak z butami uważam, że rękawice z Gore to po prostu duża wygoda.

Także teraz już wiecie, w czym jeździ kobieta na wrotkach, na motocyklu 😉 Praca w branży motocyklowej dała mi możliwość przyjrzenia się wielu produktom różnych firm. Jak już wspominałam, jestem niekwestionowaną fanką Helda. Jeśli chodzi o buty, to przemawia do mnie Alpina, choć nie tylko. Przyznam się bez bicia, że gdybym miała większy budżet, miałabym co najmniej 4 zestawy motocyklowe: turystyczny, sportowy, miejski i…no typowo babski taki na SP w Gdyni 😉 Póki co mam to co mam i jest dobrze, wszystko się sprawdza. Ciuchy motocyklowe kupuje się zazwyczaj na lata. Warto wybrać dobrze. Tutaj znajdziecie parę wskazówek czym się kierować przy wyborze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.