kobieta na wrotkach, na motocyklu
Motocykle

W czym jeździ kobieta na wrotkach na motocyklu? (2)

No dobrze. Poznaliście w pierwszej części mój kombinezon tekstylny i cudowne zalety Renegata i Mardoca, a przede wszystkim Tactelu, z którego są zrobione. Pora na resztę stroju.

Kask turystyczny

Shoei GT-Air 1

Shoei GT-Air 1
Shoei GT- Air 1

I tu od razu muszę się wam przyznać. Jestem fanką Araia. Jak to mówię “mam araiową głowę” (nie na każdym dobrze leży). Czemu zatem Shoei? Finanse i blenda. Czy jestem zadowolona? Tak, jest ok, ale następny będzie już Arai.

Parę szczegółów GT-Airów: integralny turystyk z blendą, skorupa wykonana z kompozytu, wyjmowane policzki, oczywiście miejsce na intercom. Dobra wentylacja, bardzo dobra blenda zarówno jeśli chodzi o obsługę, jak i jakość samej blendy. W zestawie pinlock, podbródek, deflektor na nos. Zapięcie microlock – osobiście wolałabym DD.

Buty turystyczne

Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex

Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex
Dainese R TRQ-Tour Gore-Tex

Buty stare jak świat, ale z Gore i tu zaraz wam opowiem historię o tym kiedy zrozumiałam, że Gore w butach turystycznych trzeba mieć. Same buty mają perforację, więc w lecie jest ok, mają zawias, więc, mimo że turystyczne to dobrze chronią kostkę. Jedynym ich minusem jest zamek z tyłu buta. Po latach zacina się i ciężko go zapiąć. Tradycyjne zapięcie byłoby praktyczniejsze.

A teraz historia dlaczego Gore w butach trzeba mieć…

Pamiętam, było to… ok, nie pamiętam kiedy to było, ale padał wtedy deszcz, a w zasadzie nie padał, tylko lało się z nieba, jak z dziurawego wiadra. Zanim dojechaliśmy na stację benzynową, żeby się schronić przed deszczem, byłam już caluteńka mokra. Stopy miałam skostniałe z zimna i jak mi się wydawało, w butach wiozłam co najmniej jezioro wielkości morskiego oka. Poszłam do łazienki, żeby dyskretnie zwrócić jezioro naturze. Jakie było moje zdziwienie – żadnego jeziora, ba – nawet jednej kropli wody. Wtedy właśnie mnie olśniło. Gore Tex w butach musisz mieć, jeśli turystycznie jeździć chcesz. Nie wyobrażam sobie jeżdżenia w nakładkach przeciwdeszczowych. Może i się sprawdzają, ale i tak buty z Gore to fajna rzecz na długich trasach w niepewnej pogodzie.

Kombinezon skórzany

ProBiker PRX-7

Czemu akurat on? Bo tylko on w miarę dobrze na mnie leżał 😀 serio. Niestety mam trochę nietypowe wymiary i ciężko było coś dopasować. Gdyby nie to, to bym brała ukochanego Helda.

Kask sportowy

Shoei XR-1000

Shoei XR-1000
Shoei XR-1000

Stary dobry Shoei XR-1000. Niczego mu nie brakuje choć nie pogardziłabym jego następcą NXRem.

Buty sportowe

Alpinestars SMX-PLUS

Alpinestars słynie z butów przede wszystkim wygodnych. Pomimo że wysokie, pomimo że sportowe chodziłam w nich nawet po górach (dobrze Mont Everest to, to nie był, ale były i kamienie i strome zejścia i wejścia także naprawdę można). Dodatkowo mają zawias i dodatkowe zabezpieczenie w postaci buta wewnętrznego. W Plusach nie jest wyjmowany. Trzeba się do niego przyzwyczaić. Mają system wentylacji, który nie powala, ale przy odpowiednim pochyleniu stopy coś tam rzeczywiście śwista. Zdecydowanie warte polecenia. Są też wersje z membraną w tym i z Gore.

Rękawice motocyklowe

Alpinestars SP-8

Z SP-8 jest tak, że albo komuś pasują, albo nie. Z doświadczenia jako sprzedawca muszę przyznać, że są ludzie w nich absolutnie zakochani i tacy, którym po prostu nie leżą. Ja bym ich już w tej chwili nie wybrała. Zapewne wzięłabym Helda Evo-Thruxy ze skóry z kangura (dzięki temu doskonale czuje się manetkę) i jako turystyki w ramach szaleństwa Held Air N Dry z 2 komorami i Gore Texem. Do turystyki tak samo jak z butami uważam, że rękawice z Gore to po prostu duża wygoda.

Także teraz już wiecie, w czym jeździ kobieta na wrotkach, na motocyklu 😉 Praca w branży motocyklowej dała mi możliwość przyjrzenia się wielu produktom różnych firm. Jak już wspominałam, jestem niekwestionowaną fanką Helda. Jeśli chodzi o buty, to przemawia do mnie Alpina, choć nie tylko. Przyznam się bez bicia, że gdybym miała większy budżet, miałabym co najmniej 4 zestawy motocyklowe: turystyczny, sportowy, miejski i…no typowo babski taki na SP w Gdyni 😉 Póki co mam to co mam i jest dobrze, wszystko się sprawdza. Ciuchy motocyklowe kupuje się zazwyczaj na lata. Warto wybrać dobrze. Tutaj znajdziecie parę wskazówek czym się kierować przy wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.